Únor 2009

Soutěž o nej blog

27. února 2009 v 21:12 | monča |  blog


bleskovka6.

25. února 2009 v 18:32 | monča |  bleskovky
1)Čauwes!!
2)mám změnit barvu písma?
3)na jakou barvu?
4)co by jste chtěli za ceny?
5)díky za radu
6)papa

diplomy za 5.bleskovku

25. února 2009 v 18:02 | monča |  bleskovkyAhojky, omlouvám se, že jsou ty diplomy tak bídné a že mi dlouho trvalo než jsem je sem dala, ale nebyl čas a tak. Příště budou lepší!

Fotečky

25. února 2009 v 16:03 | monča |  Anne Hathaway

Životopis

25. února 2009 v 15:59 | monča |  Jonny Depp
Životopis:
Jeho plné jméno je John Christopher Depp II. Má dva sourozence sestru Christie Dembrowski, která pracuje jako osobní manažerka a bratra Dannyho Deppa, který se živí psaním scénářů. Jeho máma Betty Sue pracovala jako číšnice a otec John musel jako inženýr cestovat za prací, takže rodina opustila Johnnyho rodné Kentucky a vydala se na cesty. Stěhovali se tak často, že si ani nevybavuje, kde všude bydlel. Rodiče měli navíc výbušný vztah. Před tím vším se snažil utéct, takže propadl drogám. Ve dvanácti dostal Johnny kytaru, aby svůj volný čas věnoval něčemu lepšímu, než byli drogy. Když mu bylo patnáct, rodiče se rozvedli.

Se školou skoncoval v 16 letech, a rozhodl věnovat hudební kariéře. Založil kapelu The Kids a vydal se s ní do Los Angeles. Jenže nakonec bylo všechno jinak: potkal svoji ženu Lori Allisonovou s níž se ve svých dvaceti letech oženil. Manželství sice vydrželo s bídou dva roky (rozvedli se v roce 1985), ale Lori filmová maskérka seznámila svého muže s Nicolasem Cagem. Ten jej vzal na schůzku se svým agentem a z Johnnyho se tak stal herec. Johnnyho první film byla "Noční můra v Elm Street/A Nightmare on Elm Street". Roli dostal díky náhodě - režisér filmu se zeptal své dcery, koho by do oné role obsadila a ta si vybrala Johnnyho.

Další role, kterou nejprve nechtěl byla role Toma Hansona v seriálu "21 Jump Street". Z Johnnyho se díky postavě detektiva Hansona okamžitě stala hvězda. Další role následovaly velmi rychle. Filmy Střihoruký Edward, Co žere Gillberta Grapea, Ed Wood či Donnie Brasco jen potvrdily jeho talent a za tři z nich získal nominace na Zlatý Glóbus ("Střihoruký Edward/Edward Scissorhands", "Benny and Joon", "Ed Wood").

Během natáčení Střihorukého Edwarda poznal i svou lásku herečku Winonu Ryderovou. Zamiloval se tak, že si nechal na ruku vytetovat "Winona forever" (Winona navždy). Po třech letech, ale přišel rozchod, a tak i změna "Wino forever". Johny chodil i s Kate Moss i když spíš střídavě.

Měl problémy s drogami, ale všechno vyvrcholilo tím, když se herec River Phoenix v roce 1994 předávkoval heroinem přímo před Jonnyho klubem Viper´s Room v Los Angeles. To ho naprosto odradilo a rozhodl se přestat.

V roce 1996 měl svůj režijní debut ("The Brave") a v roce 1999 se stal spoluvlastníkem francouzské restaurace "Man Ray".

Dne 24. 5. 1999 se mu kolem půl deváté v nemocnici nedaleko Paříže narodila jeho a Vanessina dcera Lily-Rose Melody Depp. Jeho přítelkyně je francouzská herečka a zpěvačka Vanessa Paradisová. S níž se rozhodl žít ve Francii, ale své herecké kariéry se nevzdává a pokračuje. V roce 2001 se objevil ve snímku Z pekla v němž si zahrál policejního komisaře Freda Abberlina, odhalujícího podivné souvislosti v příběhu Jacka rozparovače.

S režiserem Timem Burtonem spolupracoval kromě filmů Střihoruký Edward a Ed Wood také v roce 2005 když se objevil v jeho diváckém hitu Karlík a továrna na čokoládu nebo když propůjčil svůj hlas postavě Viktora v animovaném horrorovém příběhu Mrtvá nevěsta Tima Burtona.

Johnny Depp získal nominaci na Oscara, Zlatý globus, cenu Screen Actor's Guild a nominaci na televizní cenu BAFTA za roli J. M. Barrieho ve filmu režiséra Marca Fostera Hledání Země nezemě (2004), kde hrál s Kate Winslet a Freddie Highmorem. Depp také získal nominaci na Oscara, BAFTA a Screen Actor's Guild za roli kapitána Jacka Sparrowa v akčním dobrodružství Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2001). Roku 2006 se opět objevil v roli Jacka Sparrowa ve snímku Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže a v současné době natáčí již třetí pokračování Pirátů z Karibiku.

Další jeho snímkem je Libertine (2004) od Laurence Dunmorea, kde si zahrál básníka ze 17. století se slabostí pro ženy. Jeho hereckými partnery mu jsou John Malkovich a Samantha Morton. Z dalších jeho filmů jmenujme např.Tajemné okno Davida Koeppa nebo Tenkrát v Mexiku od Roberta Rodrigueze.

1 - fota

25. února 2009 v 15:55 | monča |  Jonny Depp

€ Fota € - *muck*

25. února 2009 v 15:53 | monča |  Hilarry Duff

Fota1=]

25. února 2009 v 15:41 | monča |  Mary-Kate & Ashley

Fota

25. února 2009 v 15:19 | monča |  Madonna
<![CDATA[//><!]]>

Stará fota

25. února 2009 v 15:13 | monča |  Avril Lavigne

Jestli chcete, tak mi pomocte2!

25. února 2009 v 15:03 | monča |  blog
Čauky lidi tak už jsem postoupila do 2. kola v sonb na http://kotia-love.blog.cz/0902/1-kolo-sonb-vysledky-2-kolo-sonb-zacatek-xd


T
ak jestli by jste byli tak hodní a hlásli by jste pro mě? Ale nemusíte jestli nehcete!Dyštak hlásnětě pro Monie
Kuju mocinky lidisky!!!

Jaká jsi podle dne narození?

23. února 2009 v 19:46 | monča |  blog
1.spolehlivá
2.milující
3.vášnivá
4.zakomplexovaná
5.svůdná
6.milá
7.drsná
8.slušná
9.plachá
10.náročná
11.spolehlivá
12.nešťastná
13.výjmečná
14.vybíravá
15.falešná
16.rozmazlená
17.okouzlující
18.něžná
19.nedočkavá
20.krásná
21.dokonalá
22.přemýšlivá
23.netrpělivá
24.šťastná
25.zajímavá
26.klidná
27.vtipná
28.obyčejná
29.nevěrná
30.přitažlivá
31.ukecaná

Životopis - Zaca

21. února 2009 v 8:29 | monča |  Zac Efron

Něco o Zacovi

Celé jméno: Zachary David Alexander Efron
Datum narození: 18.10.1987
Rodiče: David a Starla Efron
Sourozenci: bratr Dylan
Domácí mazlíčci: dva psi ( australští ovčáci ) - Dreamer a Puppy, siamská kočka- Simon
Co řekl o svých zvířátkách: "Moji psi jsou hrozně moc bláznivý. Pořád se dostávají do nějakých problémů. Ale jsou to moji nejvěrnější přátelé!!!"
Oblíbené jídlo: sushi a exotická jídla
Jeho nejcenější majetek: jeho podepsaná baseballová kolekce
Oblíbená televizní kanál: Spike
Než umře, chce: "Objevit že opravdu mám superschopnosti... jen jsem to do teď nevěděl!"
Lidi by byli překvapeni, že je: "Stejný jako oni"
Časopisy do kterých se podepsal: M´n´F, GQ Cargo a Popstar
Lechtivý: Jo!!!
Alergie: Ne!!!

Zac od roku 2000-2008


Olesya Rulin

21. února 2009 v 8:26 | monča |  high school musical


Monique Coleman

21. února 2009 v 8:24 | monča |  high school musical
Monique ColemanMonique ColemanMonique ColemanMonique ColemanMonique Colemanhttp://www.moniquecoleman.tv/img_photos/monique_coleman_3.jpghttp://cdn.channel.aol.com/aolr/high-school-musical-monique-coleman-400.jpghttp://images.askmen.com/galleries/actress/monique-coleman/pictures/monique-coleman-picture-1.jpgMonique Colemanhttp://cdn.channel.aol.com/aolr/high-school-musical-monique-coleman-400.jpghttp://images.starpulse.com/Photos/Previews/Monique-Coleman-ds01.jpghttp://www.exposay.com/celebrity-photos/monique-coleman-the-nightmare-before-christmas-3d-world-premiere-7nAlKW.jpgObrázek “http://z.about.com/d/kidstvmovies/1/0/U/8/hsm2010.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.http://webnovelazashley.nireblog.com/blogs/webnovelazashley/files/monique_coleman.jpg

Lucas Grabeel

21. února 2009 v 8:21 | monča |  high school musical

hsm2009.jpg107950_1.jpglucas10.jpg

Corbin Bleu

20. února 2009 v 17:33 | monča |  high school musical
Klikněte pro zobrazení původního obrázku

Ashley Tisdale

20. února 2009 v 17:28 | monča |  high school musical


Click to view full size imageClick to view full size imageClick to view full size imageClick to view full size imageClick to view full size imageClick to view full size imageClick to view full size imageClick to view full size image


Click to view full size imageClick to view full size imageClick to view full size imageClick to view full size imageClick to view full size imageClick to view full size imageClick to view full size imageClick to view full size imageClick to view full size image

Click to view full size imageClick to view full size image

Click to view full size image


Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image

Jorkšírský terier

20. února 2009 v 17:05 | monča |  Psovité šelmy - zvířata

Jorkšírský terier

Byl vyšlechtěn v 19. století v anglickém hrabství Yorkshire, aby udržoval domy prosté krys a myší. Jeho podmanivý zjev z něj ale rychle udělal miláčka všech společenských vrstev
Vzhled
Hladce spadající srst s pěšinkou, běžící od hřbetu nosu až po konec ocasu. Vzpřímené držení těla, kterým vyvolává dojem důležitosti.
Velikost a hmotnost
Výška v kohoutku 20 až 24 cm, hmotnost 1,8 až 3,1 kg.
Srst a barva
Dlouhá, hedvábná srst bez podsady; zlatě zbarvená hlava a ocelově modrý kabátek
Povaha
Čilí, inteligentiní, srdnatý a vyrovnaný. Často potkáme také plaché nebo nervózní exempláře. Buď došlo k pochybení v chovu, nebo je majitelé ze samého strachu o ně vychovávali špatně či vůbec ne.
Péče
Jen při důsledné a náročné péči je možno dosáhnout požedované délky srsti. nutné je pravidelné koupání a zastřižení uší
Držení
Je to ideální pes do bytu, který ale potřebuje i pohyb, aby zůstal zdravý a vitální
Typické obtíže plemene
Malý počet štěňat. Vlněná, tmavá srst. Luxace kolenní čéšky

Labrador

20. února 2009 v 17:04 | monča |  Psovité šelmy - zvířata

Labrador

Původ

Plemeno labradorský retriever pochází z kanadského Newfoundlandu, kde byl původně vyšlechtěn pro pomoc rybářům. Původně se jmenovali St. John's water dog - vodní pes svatého Jana. Počátkem 19.století se dostalo toto plemeno do Anglie, kde ho v roce 1887 vévoda z Malmsbury pojmenoval Labradoský retriever.

Váha

Hmotnost labradora se pohybuje mezi 25 - 34 kilogramy. Standart FCI hmotnost neuvádí.

Výška

Minimální výška psa je 56 - 57 centimetrů, u fen54 - 56 centimetrů.

Péče o srst

Srst je krátká, hustá, rovná, na omak hrubá, která dobře odolává vodě. Péče o srst labradora není náročná. Pro každodenní kartáčování je vhodné použít například kartáč s přírodními štětinami nebo klasický drátěný kartáč. Každodenní kartáčování je velice nutné, odstraní se tak
uvolněná srst. Dále slouží ke stimulaci jejího přirozeného promašťování a k odstranění nečistot.

Povahové rysy

Labrador je pes velice inteligentní, poslušný, učenlivý, společenský, laskavý a přátelský. Je také velice odvážný a temperamentní a nechybí mu ani sebevědomí a rozvážnost. Svému pánovi je velmi oddaný a věrný.

Výchova

Výchova probíhá většinou bez problémů. Tito psi se snadno učí a rádi něco dělají pro svého
pána.

Pohyb

Labrador je aktivní plemeno a je zapotřebí, aby měl dostatek pohybu. Pro udržení jeho kondice můžete s labradorem podnikat dlouhé a pravidelné procházky.

Věk

Labrador se dožívá věku kolem 12 - 14 let.

Retrívr

20. února 2009 v 17:02 | monča |  Psovité šelmy - zvířata

Zlatý Retrívr

Zlatý retrívr je inteligentní pes, který má vrozené vlohy pro plnění různých úkolů.Tento krásný,věrný, oddaný a spolehlivý pes je považován za nejklidnější plemeno ze všech retrívrů.

Zlatý retrívr a jeho původ

Zlatý retrívr vznikl křížením předchůdců Flat Coated retrívrů s dnes již neexistujícími vodními španěly, které se poprvé uskutečnilo v roce 1868 díky lordu z Tweemonthu. Pro zušlechtění rasy byli později přikříženi i irští setři. K oficiálnímu uznání poprvé došlo v roce 1913.
Zlatý retrívr byl vyšlechtěn ve Velké Británii.Tento krásný,věrný, oddaný a spolehlivý pes je považován za nejklidnější plemeno ze všech retrívrů, a proto je z nich nejčastěji chován.

Charakteristika a povahové rysy psa

Zlatý retrívr je velmi inteligentní, sportovně i společensky založené plemeno. Zlatý retrívr je velmi temperamentní, rychlý, přizpůsobivý, snášenlivý, svérázný, veselý, přátelský, ostražitý, bystrý, vytrvalý, učenlivý, ale také tvrdohlavý a samostatný pes. V rodině je zlatý retrívr velmi přítulný a miluje děti. Je ideálním rodinnýmspolečníkem.

Zlatý retrívr a jeho výška, váha, srst

Průměrná výška zlatého retrívra se pohybuje v rozmezí 51 až 61 centimetrů. Váha je úměrná výšce, standart FCI váhu neudává. Váha se pohybuje v rozmezí 27 až 36 kilogramů. Srst je dlouhá, hladká, hedvábná, místy zvlněná. Zbarvení srsti krémové až zlaté, které se s věkem psa postupně zesvětluje.

Péče o srst zlatého retrívra

Pouze v období línání je nutné denní kartáčování k odstranění uvolněné srsti. Psa koupejte jen v případě nutnosti. Uši psa je nutné udržovat v čistotě, drápky krátké.

Výchova zlatého retrívra

Výchova zlatého retrívra probíhá většinou bez problémů, měla by začít již od raného věku štěněte. Zlatý retrívr je inteligentní pes, který má vrozené vlohy pro plnění různých úkolů. Zlatý retrívr se dožívá průměrného věku 14 let, ale i déle.

Pohyb psa

Snažte se zajistit zlatému retrívrovi hodně pohybu, protože jej potřebuje. Zlatý retrívr zbožňuje vodu a plavání. Je to lovecký pes, který potřebuje hodně volného pohybu a zaměstnání.

Zlatý retrívr - zajímavost o plemenu

  • Chov retrívrů byl zahájen v roce 1869.
  • První zlatí retrívři byli vystavováni v roce 1908.
  • Zlatí retrívři jsou známí schopností získat si srdce lidí.
  • Plemeno zlatý retrívr je ceněno jako ideální slepecký pes

Australský terier

20. února 2009 v 17:01 | monča |  Psovité šelmy - zvířata

Australský terier

Je nejklidnější, nejposlušnější a nejlépe přizpůsobivý z celé skupiny teriérů, ale nechybí mu tvrdost, ostrost a inteligence jeho příbuzních. Je to odvážný, silný a veselý psík, vyšlechtěný pravděpodobně z kernteriérů, jorkšírských teriérů, skyeteriérů a Dandie Dinmont teriérů, nebo možná spíš z norwichských teriérů. Na výstavě se poprvé objevil v roce 1880 v Melbourne. Australský teriér byl původně farmářský pes, hlídač a hubitel nevítaných hostů od hlodavců až po hady, ale to neznamená, že nemůže být dokonalým psem do bytu. Podivuhodně se přizpůsobí každé situaci, je věrný, roztomilý, vždy dobře naložený a ostražitý, aniž by zbytečně štěkal. Nikdy není neposedný jako většina ostatních teriérů. Je zdrženlivý vůči cizím lidem a dobře vychází s jinými zvířaty. Přeztože je to čilý pes, nikdy není hyperaktivní, nepotřebuje zvláště dlouhé vycházky, ale samozřejmě se jich rád zúčastní. Učí se rychle, snadno se vychovává a bez velkých potíží může žít i v městském bytě. Není tak efektnéí jako silky teriér, ale zato jeho srst nepotřebuje tolik péče. V současné době přišel velmi do módy, zejména v anglicky mluvících zemích, ale naštěstí se povahově nijak nezměnil a udržel si i oddanost, houževnatost a dobré zdraví, takže ten, kdo si ho pořídí, neudělá chybu. V poslední době se chová v ČR a znamenitě se osvědčuje.
Výška: 25 cm
Hmotnost: 6 kg
Srst: tvrdá, robná, nepromokavá s měkkou podsadou
Zbarvení: modrotříslové; štěňata jsou při narození jadnobarevně červená nebo černá
Časté nemoci: žádné
Vhodný pro začátečníky

Dalmatin

20. února 2009 v 16:59 | monča |  Psovité šelmy - zvířata

Dalmatin

...je působivý, nápadný, veselý a hravý společník se smyslem pro humor, ale nepříliš nadaný. O
jeho původu se diskutuje do nekonečna. Podobně zbarvené psy nacházíme na mnoha historických obrazech, ale zřejmě jde pouze o shodu ve zbarvení. Na území Německa se údajně podobní psi dostali po bitvě u Moháče (1526), kde je v tureckém ležení ukořistil dvořan Ludvíka Jagellonského. V Čechách jejich chov dosti dlouho existoval a údajně se prostřednictvím chorvatského básníka J. Dalmatina psi dostali na Balkán. Ovšem tam je mohli také zanechat turečtí okupanti. Dalmatin měl mnoho různých úkolů. Sloužil jako lovecký pes, přinašeč, kurýr i průvodce jezdce nebo kořáru. Jeho specialitou bylo plašit zvěř a odradit ji od vybíhání z podrostu koním do cesty, protože by je mohla splašit a ohrozit tak jezdce či cestující v kočáře. Dnes je dalmatin hlavnš společník a filmová hvězda. Pro život potřebuje dvě věci: blízkost pána a dostatek pohybu. Denně tito psi naběhali až 50 km podle kořáru nebo jezdce, takže asi dnes se s procházku v parku nespokojí. Dalmatin je inteligentní a zvědavý, ovšem má-li dlouhou chvíli, nadělá spoustu škody. V zahradě hrabe a ničí rostlinstvo. Pro svou aktivitu není vhodným společníkem pro malé děti, pro starší je to znamenitý kamarád. Je ostražitý, i když příliš neštěká. Asi 4% štěňat se však rodí hluchá, proto je vhodné kupovat od chovatele, jehož psi mají potvrzení o kontrole sluchu.
Výška: pes 5-60 cm, fena 54-59 cm
Hmotnost: pes 28-30 kg, fena 23 kg
Srst: krátká, tvrdá, hustá, přiléhavá a lesklá
Zbarvení: základní bílé, černé nebo tmavohnědé skvrny více méně pravidelně rozložené po těle, stejně velké, kulaté; štěňata se rodí čistě bílá
Časté nemoci: hluchota, alergie-především na potravu, nemoci ledvin (zejména kameny)
Vhodný pro začátečníky

Bernský salašnický pes

20. února 2009 v 16:58 | monča |  Psovité šelmy - zvířata

Bernský salašnický pes

Bernský salašnický pes - Autor:Martin Smrček

Popis: Vyšší střední pes mohutné stavby těla, obdélníkového formátu. Hlava se silnou lebkou, středně dlouhým čenichem. Oči tmavé, mandlového tvaru, uši středně velké, vysoko nasazené, trojúhelníkové. Pevný rovný hřbet, hluboký hrudník, dosahující alespoň k loktům. Ocas dlouhý, sahající až pod hlezna, bohatě osrstěný. Srst dlouhá, může být mírně zvlněná. Zbarvení trikolorní(převaha černé, s hnědočervenými a bílými znaky v obličeji, na hrudi a končetinách).
Charakteristika: Klidný, dobromyslný a vlídný pes. Je sebejistý, nebojácný, přátelský ke všemu živému. Přesto z něj lze vychovat i dobrého hlídače.
Zvláštní nároky: Měl by být celoročně ubytován venku, potřebuje dost prostoru. Jeho výchova není náročná. Srst vyžaduje pravidelnou, i když časově ne příliš náročnou péči.
Užití: Dnes výborný společenský a rodinný pes, který dokáže i hlídat. Schopný výcviku, bývá využíván především jako záchranář.
Výskyt: Celosvětově oblíbený, i u nás běžně chovaný pes.

štěně


Bígl

20. února 2009 v 16:55 | monča |  Psovité šelmy - zvířata

Bígl (Beagel)

Bígl - Autor:Martin Smrček
Popis: Malý kompaktní pes působící dojmem síly. Hlava přiměřeně velká a silná, bez vrásek a s dobře vyznačeným stopem. Oči tmavě až oříškově hnědé, větší, daleko od sebe položené, s milým výrazem. Krk delší, klenutý, s volnou kůží na hrdle. Tělo s krátkým rovným hřbetem a hrudníkem sahajícím po lokty. Končetiny rovné, svalnaté, s pevnými, uzavřenými tlapkami. Ocas silný, středně dlouhý, vysoko nasazený a při vzrušení nesený vzhůru. Srst krátká, hustá.
Zbarvení: nejčastěji trikolorní, přípustné jsou však všechny barvy uznávané u honičů, kromě játrové.
Charakteristika: Živý a pohyblivý, nikoliv však nadmíru temperamentní pes. Je mimořádně snášenlivý vůči lidem i ostatním psům, protože byl odjakživa držen ve velkých smečkách. Přátelský, milý a nenáročný.
Zvláštní nároky: Bígl potřebuje hodně pohybu, pokud však narazí na stopu, bývá problém ho odvolat a nezřídka mizí na celé hodiny. Vyžaduje proto od útlého mládí důslednou výchovu v přivolání. Má sklon k tloustnutí.
Užití: Lovecký pes, používaný dříve hlavně při štvanicích na králíky a zajíce. Dnes všestranný pomocník myslivců, oblíbený však více jako pes rodinný.
Výskyt: V Evropě i v USA velmi oblíbený společenský pes, který se rychle šíří i u nás.
Možná záměna: Všichni podobní honiči jsou větší a podstatně vzácnější, baset má krátké končetiny, delší uši, je delší a mohutnější.

Sibiřská kočka

20. února 2009 v 16:53 | monča |  Kočkovité šelmy - zvířata

Sibiřská kočka

Hlava:Je o něco delší než širší,mírně
zakulacená,masivní,s dobře vyvinutými a vysoko nasazenými lícními kostmi,s širokým a jen mírně klenutým čelem.
Uši:Jsou středně velké se zakulanecými špičkami,široce od sebe nasezené a lehce nakloněné dopředu,na bázi dobře
otevřené,se silně vyvinutými vnitřními chomáčky chlupů.
Nos:Je středně dlouhý,široký,při pohledu z profilu s lehkým prohnutím(bez stopu).
Brada:Lehce ustupující,s horní linií nosu vytváří zakulacený dojem.
Oči:
Vélké a mírně oválné jsou poněkud šikměji posazené a široce od sebe umístěné.Jejich brva je jednotná,jsou dovoleny všechny běžné barvy,zelené se dáva přednost.
Tělo:Má mít pravoúhlý vzhled s dobrou stavbou kostí a svalů se silnou šijí a širokou hrudí.
Končetiny:Středně dlouhé a silné končetiny jsou zakončené velkými a kulatými tlapkami,mezi prsty jsou dobře osrstěné.
Ocas:Je dlouhý,silný,se zakulacenou špičkou,ze všech stran hustě osrstěný,ale ne spývavý.
Srst:Není s přiléhající podsadou je polodlouhá,dobře vyvinutá a velmi hustá,chlupy odpuzující vodu jsou poněkud tvrdší na pohmat.Letní srst je zřetelně kratší než zimní.Zimní srst ve vrcholové kondici má dobře vyviutou náprsenku,límec i kalhotky na zadních končetinách.
Barva:Jsou povoleny téměř všechny barvy včetně kombinace s bílou s vyjímkou zbarvení s akromelanickými odznaky,čokoládové,lila,cinnamon a fawn.
Povaha:Je milá,přátelská,temperamentní,ne však divoká.Ráda,,hovoří"se svým člověkem,aktivně vyhledává jeho přítomnost a dožaduje se pozornosti.Velmi ráda si hraje.Snáší se dobře s ostatními kočkami,je t dobrá společnice i pro psy.


Do velké skupiny přírodních polodlouhosrstých plemen koček patří vedle mainských mývalých,norských lesních,turackých angor i poměrně mladé plemeno-kočky sibiřské.Pro laiky nejsou mezi těmito plemeny až tak velké rozdíly.Snad všechna mají delší mramorovanou nebo tygovanou srst,velké uši a delší nos...Rozdíly tu jsou,a velké.Jinak by světové felinologiské organizace tato plemena neuznávala a sibiřská kočka by si běhala do dnes po Sibiři a svšt by o ní nevěděl.

Siamská kočka

20. února 2009 v 16:52 | monča |  Kočkovité šelmy - zvířata

SIAMSKÁ KOČKA


Zdá se, že předky siamek byly kočky žijící na území dnešního Thajska. Siamka byla do Velké Británie poprvé dovezena v roce 1880.
Siamská kočka patří do skupiny krátkosrstých koček orientálního typu s typickým akromelanickým zbarvením. Je štíhlá, elegantní, s dlouhými zužujícími se liniemi, pružná a dobře osvalená. Hlava je středně velká, klínovitá s přímými liniemi. V nich by nemělo být žádné přerušení (whisker break). Klín začíná na nose a rozšiřuje se pozvolna po obou stranách až k uším. Lebka je při pohledu ze strany lehce konvexní. Nos je dlouhý, přímý a bez přerušení prodlužuje linii čela, čenich je úzký. Uši jsou velké, zašpičatělé a na bázi široké. Oči jsou středně velké, ve tvaru mandle, k nosu lehce šikmo posazené. Jejich barva je intenzivně modrá, čistá, jasná a zářivá. Krk je dlouhý a štíhlý. Tělo je osvalené, půvabné a elegantní, dlouhé a štíhlé. Plece nejsou širší než kyčle, Končetiny jsou dlouhé, zakončené malými, oválnými tlapkami. Ocas je tenký (i v nasazení) a velmi dlouhý. Vybíhá do jemné špičky. Srst je lesklá a hedvábná, jemná a velmi krátká. Hladce přiléhá k tělu a je téměř bez podsady. Základní barva těla je v ideálním případě bílá, běžně je béžová až světle plavá. Měla by být rovnoměrná s lehkým stínováním na bocích, které je povoleno. V každém případě však musí být jasný kontrast mezi barvou těla a odznaky. Odznaky se nacházejí na obličeji, na uších, končetinách a na ocase.

Sphynx

20. února 2009 v 16:50 | monča |  Kočkovité šelmy - zvířata

SPHYNX - bezsrstá kočka z Ruska

 Sphynx
VZNIK PLEMENE
Záznamy o existenci bezsrstých koček sahají až do období aztécké kultury. V pozdějším období byla jejich přítomnost popsána v Mexiku r. 1900, v Indii a v Maroku r. 1934 a Paraguayi r. 1939. Vzhledem k tomu, že v tomto období se nikdo nezabýval chovem bezsrstých koček, jednotlivé exempláře vyhynuly. Příroda však i v tomto případě dokázala svoji sílu k zachování druhu a poskytla druhou šanci. První jedinec - bezsrstá kočka, se narodila ve vrhu domácích koček v r. 1966 v Ontáriu (Kanada). Další výskyt bezsrsté kočky byl zaznamenán v r.1974 ve Wadenu (stát Minnesota, USA). Koncem 70. let se objevily další tři bezsrsté kočky v Kanadě, v ulicích Toronta. Díky velkému zájmu chovatelů zachovat tento druh bezsrsté kočky, se objevily první úspěchy v jejich šlechtění a chovu. Toto nové plemeno bezsrsté kočky dostalo název SPHYNX. Podle země původu se často používá i název kanadský sphynx.

Donský sphynx - kotěV roce 1987 se v Rostově na Donu (Rusko) v chovu zkušené chovatelky narodila ve vrhu domácích koček unikátní bezsrstá kočka, která dostala jméno Varija. Ta se stala pramatkou nového plemene bezsrstých koček, které dostalo název DON SPHYNX (donský sphynx). Kočka Varija se stala výjimečnou hlavně tím, že na rozdíl od kanadských sphynx byla nositelkou dominantního genu pro bezsrstost, který se přenáší i na všechny její potomky. Tento dominantní gen HR je hlavním znakem, kterým se donský sphynx odlišuje od kanadského sphynxe, u kterého je tento gen recesivní. Na žádost organizace chovatelů koček TICA, byl Don sphynx v roce 1997 uznán Světovou organizací chovatelů WCF a byl mu přiznán standard plemene a EMS code DSP non.

CHARAKTERISTIKA PLEMENE
DSP je temperamentní, zvídavá, nekonfliktní, tichá, milující a nenáročná kočka. Její tělo je elegantní, pružné, s pevnou kostrou a střední velikosti. Musí mít silné zadní nohy, které jsou delší než přední. Vyznačuje se oválnými tlapkami, na kterých vynikají dlouhé prsty (nazývané opičí), mezi kterými jsou tzv. plovací blány. Ocas je dlouhý, rovný, silný s oblým koncem. Hlava má klinovitý tvar s výraznými lícními kostmi a očními oblouky. Čelo je rovné s vráskami. Uši Don sphynxe jsou velké, otevřené, mírně nakloněné dopředu s oblým ukončením. Oči jsou velké, mandlového nebo citrónového tvaru (orientální nádech). Jakákoliv barva očí je přijatelná, ale modroocí jedinci jsou v současnosti hitem. Povrch těla donského sphynxe pokrývá pružná elastická kůže, příjemná na dotyk, s vráskami na hlavě, krku, slabinách a nohách. U některých jedinců může být hlava, nos, nohy a ocas osrstěné, délka srsti nesmí přesahovat 2 mm. Zcela holé kočky jsou však nejžádanější a na výstavách preferované. Měly by však mít hmatové vousky, i když to není podmínka. U malých koťátek se může vyskytnout jemné osrstění, které by mělo do 2 let zaniknout. Zbarvení DSP může být rozmanité. Při posuzování se nejvíc bodů přiděluje za úplnou bezsrstost a správně vráskovanou kůži.

Donský sphynxPÉČE
Péče o donského sphynxe je nenáročná. Necitlivější je na prostředí, ve kterém žije - škodí mu velké výkyvy teplot a prašné prostředí. Jeho čistota se udržuje koupáním (cca 2x měsíčně), případně utíráním pokožky navlhčenou jemnou houbou.

Původ.

Bezsrsté kočky se vyskytovaly na různých místech zeměkoule.Sphynx byl však vyšlechtěn v Kanadě z bezsrstých koček,které byly odchyceny v Torontu.

Povaha.

Sphynxové jsou přátelské a naprosto neagresivní kočky.Jsou také nesmírně zvědavé,ze svého vyvýšeného místa sledují veškeré dění v domácnosti a jsou kdykoli připraveni se do dění zapojit.Sphynx je kočka nesmírně vnímavá,citlivá,až naivně důvěřivá.Tyto kočky se velice často naučí přinášet různé hračky,rovněž se naučí otevírat si dveře,ale také rychle najdou jednodušší cestu do pytlíku s pamlsky.Tyto severoamerické kočky se vyznačují vysokým intelektem,jejich charakter se nedá nazvat plně kočičím.Tato kočka má nemálo psích rysů,Tím nejvýraznějším mezi nimi je neobyčejná oddanost až lísavost k pánovi.Sphynxové mají velice rádi společnost,ať už lidskou nebo jiného domácího zvířete.Kočky sphynx jsou známé svou odolnou psychikou.Tato kočka se vlastně ničeho nebojí. Lovecký instinkt,který je zakořeněný ve všech kočkách,sphynx naprosto postrádá.Zato velmi dobře chápou lidské zvyky a na řeč lidí velice rádi odpovídají svým mňoukáním.Tento důvěřivý tvor je vždy připraven se přitisknout svým teplým tělíčkem.

Typ.

Vzhled sphynxů změnil veškeré dosavadní názory na to,jak má kočka vypadat.Sphynxova měkká semišová kůže připomíná na dotek broskvičku a je velmi příjemná.Množství varhánků kůže,dlouhé,téměř lidské prsty,velké a výrazné oči,obrovské uši a čisté linie siluety spíše vytvářejí dojem,že jde o tvora z jiné planety.Sphynxové se vyznačují tichým,melodickým hlasem.Pohlavní aktivita je u nich výrazně snížena ve srovnání s jinými kočkami,proto kocouři obvykle neznačkují a kočky ve dnech říje nijak neobtěžují.Tělesná teplota sphynxů je stejná jako u všech koček,jen na dotek se zdají teplejší,protože nemají chlupovou pokrývku.Tyto kočky jsou zdravé,odolné a udiví nás svým poměrem velikosti a síly.Těmto kočkám nechybí jen srst,ale také postrádají fousky,nejdůležitější výzbroj pro lovení.Péče o tyto kočky není nijak náročná.Stačí jednou týdně vykoupat sphynxe v jemném šampónu.
Sphynx koťata
Tyto kočky budou od vás vyžadovat maximální pozornost a téměř nepřetržitý kontakt.Sphynxové si přes svou velkou vzácnost získávají zaslouženou pozornost a stále větší oblibu,pro své mimořádné vlastnosti.Pokud by jste se rozhodli pro sphynxe můžete kontaktovat některou z mála chovných stanic u nás.

Singapurská kočka

20. února 2009 v 16:29 | monča |  Kočkovité šelmy - zvířata

SINGAPURSKÁ KOČKA

Singapurská kočka je krásné a živé plemeno kočky, které je velmi aktivní a poslušné. Singapurská kočka má velmi ráda děti a dobře se snese i s ostatními domácími mazlíčky.

Singapurská kočka je půvabná a živá kočka, plná života. Je zábavná a poslušná, v rodině bývá miláčkem všech dětí.

PLEMENO:
Krátkosrstých koček.
PŮVOD:
Plemeno Singapurských koček se zformovalo v zemích jižní a východní Asie. Jeho vlastí je Singapur. V roce 1976 se Singapurská kočka dostala do USA, kde byl v roce 1981 zpracován její standard a kočka byla přiznána.
VELIKOST:
Malá.
HMOTNOST:
V rozmezí 2 až 4 kg.
SRST:
Srst je krátká, velmi jemná, tenká, hedvábná a vydatně přiléhající k tělu. U kocoura bývá většinou o něco delší. Nejvíce charakteristickou barvou je dvojí, temně hnědý "tiking" na krémovém základě a bez kresby. Čenich nosu i polštářky tlap jsou dle předpisu temně hnědé. Hrudník a břicho mohou být jemně hnědé.
HLAVA:
Hlava je kulatá, s krátkými a širokými čelistmi, tupým čumákem a plnou bradou. Přechod od čela na čumák téměř není zřetelný. Polštářky knírů jsou dobře viditelné.
UŠI:
Uši má velké a dlouhé, s hlubokou a zašpičatělou ušní mušlí, neboli dutinou.
OČI:
Oči jsou velké, mandlového tvaru, s hnědou obrubou, trochu šikmo posazené. Jejich barva je různá, od zlatavé až do měděné.
TĚLO:
Tělo je středně dlouhé, trochu kulaté, svalnaté, ne příliš lehké, avšak půvabné. Krk je středně dlouhý, záda silná a zlehka vypouklá. Hruď je dobře rozvinutá. Nohy jsou pevné a ztepilé, ne příliš dlouhé. Tlapy jsou malinké a úzké, prsty mají staženy do hrudek.
OCAS:
Singapurská kočka má přiměřeně dlouhý, u základu tlustý, postupně se však ztenčuje až k tupému konečku ocas.
CHARAKTER:
Singapurská kočka je půvabná a živá kočka, plná života. Je rychlá, avšak poslušná. Je zábavná a v rodině bývá miláčkem všech dětí.
OSTATNÍ POPIS:
Od jiných plemen se odlišuje celou řadou vnějších znaků.
PÉČE:
Singapurská kočka nevyžaduje žádnou zvláštní péči.


Bengálská kočka

20. února 2009 v 16:27 | monča |  Kočkovité šelmy - zvířata

BENGÁLSKÁ KOČKA

Bengálská kočka je plemeno, které vzniklo poměrně nedávno zkřížením mezi divokými a domácími kočkami. U nás je toto plemeno uznané až od roku 1999, Má dosti dlouhé, svalnaté a dobře vyvinuté tělo s těžkými kostmi. Zadní nohy jsou o něco delší než přední a tlapky jsou relativně velké a kulaté. Ocas je střední délky, pevný a na dotek zakulacený koneček, který je vždy černě zbarven. Klínovitá hlava je v poměru k tělu malá a je o něco delší než širší. Dosti malé uši jsou namířeny trochu dopředu, široce nasazené a nesmějí mít žádné štětinky. Nos je dlouhý a široký s lehkým prohnutím v místě, kde přechází v horní část lebky. Oči josu velké, mandlovitého až kulatého tvaru. Velmi žádoučí jsou výrazné polštářky hmatových chlupů. Nápadně hustá srst je krátká až střední, hladce přilehlá a je neobyčejně jemná a hedvábná. Bengalky jsou zvědavé, aktivní kočky, které mají rády prostor. Jen tak se nepodřídí klidnému prostředí. Nesnášejí samotu a milují vodu.
PUVOD:
Bengálská kočka je poměrně mladé plemeno, šlechtění začalo teprve v 60. letech 20. století v USA. V roce 1963 v Kalifornii byla Asijská leopardí kočka křížena s domácí. Během 10 let dalšího křížení vznikla Bengálská kočka s leopardím zbarvením, která byla poprvé zaregistrována v roce 1983.
SRST:
Zbarvení bengálských koček je velmi různorodé: Černě mramorovaná a tečkovaná BEN n 22/24 (brown tabby - black marbled/spotted), Mramorovaná BEN n 22 31/32/33(marbled), Tečkovaná BEN n 22/24 33 (spotted), Ve zbarvení sepiovém a norčím BEN n 22/24 31/32 (seal sepia - barmské zbarvení, mink - tonkinské zbarvení), Sněžná BEN n 22/24 33 (snow).
OSTATNI POPIS:
Bengálská kočka je domestikovaná kočka, která má tělesné vlastnosti malé kočkovité šelmy žijící v džungli- Felis bengalensis, neboli leopardí kočky.
Je to kočka, která vyzařuje svůj divoký původ, ale je přátelská, přítulná, s povahou domestikované kočky.
Její charakter stanovuje perspektivitu plemene, které však do této doby nebylo všemi asociacemi uznáno. Přitom oblíbenost bengálských koček se v současnosti rozvíjí, například v Anglii existují již tři kluby.